Resultater



RESULTATER 2017
Sammenlagt kvinner
1 Nicoline Baartvedt, Torshov Sport Runners  7:14:51.0 -
2 Therese Falk, Romerike Ultraløperklubb  7:34:39.9 +19:48.9
3 Elise Caspersen, Transportøkonomisk institutt  8:09:36.1 +54:45.1
4 Julie Wiik, Tjøme løpeklubb  8:50:04.9 +1:35:13.9
5 Astrid Grønningen, Htk  8:55:44.2 +1:40:53.2
6 Heidi Grønvoll, Romerike Ultraløperklubb  9:12:27.4 +1:57:36.4
7 Mette Synnerström, SkiLøperne  9:15:04.9 +2:00:13.9
8 Torunn Årthun Dahlseng, Helse-Fonna  9:30:12.6 +2:15:21.6
9 Torunn Holtan, Gjerpen IF  9:38:36.0 +2:23:45.0
10 Linda Waatevik, Gjerpen IF  9:41:25.5 +2:26:34.5
11 Karianne Ekern, Skiløperne / Romerike ultraløperkl.  9:49:03.3 +2:34:12.3
12 Myrna Dral, Voss camp!!!  10:05:47.7 +2:50:56.7
13 Ingunn Monsen, SK Vidar  10:13:14.0 +2:58:23.0
14 Siri Bergfald, SkiLøperne  10:20:29.6 +3:05:38.6
15 Sissel Smaller, Hakallestranda Kondisjonslag  10:20:40.2 +3:05:49.2
16 Hilde Årthun Dahlseng, Skeisvang vgs  10:41:56.5 +3:27:05.5
17 Jeanette Solvang, SkiLøperne  10:44:13.0 +3:29:22.0
18 Bente Nordanger, BFG Bergen løpeklubb  11:17:27.9 +4:02:36.9
19 Liv Stava, Sveio  11:20:31.5 +4:05:40.5
20 Eva-Gurine Skartland, TØI  11:22:20.9 +4:07:29.9
21 Katrine Lindøe, Haugesund triathlon  11:29:54.9 +4:15:03.9
22 Ruby Semb, SkiLøperne  11:30:56.4 +4:16:05.4
23 Tone Bendiksen, Romerrike Ultraløperklubb  12:10:59.0 +4:26:42.0
- Gloria Vinstedt   -1 race -
- Linn Beate Petersen,  OnsrudTeam Helliroa  -1 race -
- Alexandra Bach, Bergen  -1 race -
Sammenlagt menn
1 Håkon Urdal, Eurofins Moss  6:38:09.3 -
2 Frode Johansen, Bergen Løpeklubb  6:42:32.8 +4:23.5
3 Kjetil Myklebust, Norges musikkhøgskole  7:06:10.9 +28:01.6
4 Eirik Ottesen, SK Vidar  7:10:09.5 +32:00.2
5 Bjarne M. Hagen, KGB langlauf  7:11:46.0 +33:36.7
6 Trond Inge Carlsen, Rustad IL  7:28:30.4 +50:21.1
7 Pål Onsrud, Team Helliroa  7:34:52.3 +56:43.0
8 Jørgen Nordanger, BFG Bergen løpeklubb  7:34:55.3 +56:46.0
9 Frank Andre Jacobsen, AGA KLUBBEN  7:37:52.8 +59:43.5
10 Stein Kjetil Hefte, Opptur motbakkeklubb.  7:45:53.7 +1:07:44.4
11 Gunnar Skandsen, Noteam  7:53:59.0 +1:15:49.7
12 Frederik Bjørnstad, Romerike Ultraløperklubb  8:03:20.2 +1:25:10.9
13 Matthew Wilson, Stavanger Sports and Social Club  8:13:43.9 +1:35:34.6
14 Håkon Nævdal, Bergen  8:17:11.9 +1:39:02.6
15 Petter Kragset, Hakallestranda Kondisjonslag  8:23:14.5 +1:45:05.2
16 Trond Pedersen, Follesø Mannskor Trim  8:24:31.8 +1:46:22.5
17 Tim Bennett, SK Vidar /Kondis  8:33:40.7 +1:55:31.4
18 Christopher Aalholm, SK Vidar  8:43:15.2 +2:05:05.9
19 Peter Tubaas, Stord  8:50:20.7 +2:12:11.4
20 Sigurd Corell, Asker trekkhundklubb  8:50:21.8 +2:12:12.5
21 Gunnar Vaage, Trio  9:01:13.0 +2:23:03.7
22 Odd Magne Rød, Bergen Triathlon Club  9:13:27.5 +2:35:18.2
23 Jarle Johan Larsen, Bergen Triathlon Club  9:26:52.6 +2:48:43.3
24 Svein Stranddal, Gjerpen IF  9:38:36.7 +3:00:27.4
25 Magnus Aabech, Oslo  9:42:02.6 +3:03:53.3
26 Arvid Supphellen, Gjerpen IF  9:43:48.9 +3:05:39.6
27 Andreas Sumstad Arne, Stord IL  9:49:02.5 +3:10:53.2
28 Anders Winther, BN Bolig  10:08:42.5 +3:30:33.2
29 Frode Vittersø, Grevlingane Triatlonklubb  10:18:30.9 +3:40:21.6
30 Geir-Rune Samstad, Skjetten  10:27:23.9 +3:49:14.6
31 Claus Håvik, Treningscamp  11:19:03.2 +4:40:53.9
- Martin Corell, Asker  -1 race -
- Arne Gilberg, Vidar  -1 race -
- Jan Helgesen, Oslo  -1 race -
- Tero Paivarinne, Sportsklubben Vidar  -1 race -
- Ørjan Lunde Øvretveit -1 race -
- Alexander Stene Moen, Sk Rye  -1 race -
- Francisco Munoz, Sveio  -1 race -
1. etappe kvinner
1 Gloria Vinstedt K20-39 år 5:08:09.4 -
2 Nicoline Baartvedt, Torshov Sport Runners  K20-39 år 5:11:24.1 +3:14.7
3 Therese Falk, Romerike Ultraløperklubb  K40-44 år 5:28:54.8 +20:45.4
4 Elise Caspersen, Transportøkonomisk institutt  K20-39 år 5:48:39.1 +40:29.7
5 Astrid Grønningen, Htk  K45-49 år 6:24:39.1 +1:16:29.7
6 Julie Wiik, Tjøme løpeklubb  K20-39 år 6:33:09.4 +1:25:00.0
7 Mette Synnerström, SkiLøperne  K45-49 år 6:39:02.0 +1:30:52.6
8 Heidi Grønvoll, Romerike Ultraløperklubb  K20-39 år 6:40:31.2 +1:32:21.8
9 Linn Beate Petersen Onsrud, Team Helliroa  K20-39 år 6:41:29.8 +1:33:20.4
10 Torunn Årthun Dahlseng, Helse-Fonna  K55-59 år 6:47:44.3 +1:39:34.9
11 Torunn Holtan, Gjerpen IF  K55-59 år 7:00:07.2 +1:51:57.8
12 Linda Waatevik, Gjerpen IF  K55-59 år 7:01:25.2 +1:53:15.8
13 Karianne Ekern, Skiløperne / Romerike ultraløperkl.  K45-49 år 7:06:44.7 +1:58:35.3
14 Siri Bergfald, SkiLøperne  K40-44 år 7:06:45.2 +1:58:35.8
15 Sissel Smaller, Hakallestranda Kondisjonslag  K55-59 år 7:15:51.6 +2:07:42.2
16 Myrna Dral, Voss camp!!!  K45-49 år 7:19:46.7 +2:11:37.3
17 Ingunn Monsen, SK Vidar  K50-54 år 7:29:54.3 +2:21:44.9
18 Hilde Årthun Dahlseng, Skeisvang vgs  K16-19 år 7:37:26.5 +2:29:17.1
19 Jeanette Solvang, SkiLøperne  K40-44 år 7:37:45.9 +2:29:36.5
20 Eva-Gurine Skartland, TØI  K20-39 år 8:02:39.4 +2:54:30.0
21 Bente Nordanger, BFG Bergen løpeklubb  K55-59 år 8:02:53.7 +2:54:44.3
22 Ruby Semb, SkiLøperne  K45-49 år 8:17:12.3 +3:09:02.9
23 Katrine Lindøe, Haugesund triathlon  K20-39 år 8:26:24.5 +3:18:15.1
24 Tone Bendiksen, Romerrike Ultraløperklubb  K40-44 år 8:26:32.9 +3:18:23.5
25 Alexandra Bach, Bergen  K20-39 år 8:30:35.4 +3:22:26.0
26 Liv Stava, Sveio  K40-44 år 8:45:03.8 +3:36:54.4
- Veronika Nytveit, Arna  K45-49 år DNF -
- Brynhild Steine, Træen trugelag  K40-44 år DNF -
1. etappe menn
1 Håkon Urdal, Eurofins Moss  M20-39 år 4:43:30.7 -
2 Frode Johansen, Bergen Løpeklubb  M45-49 år 4:47:44.2 +4:13.5
3 Kjetil Myklebust, Norges musikkhøgskole  M20-39 år 5:03:04.7 +19:34.0
4 Eirik Ottesen, SK Vidar  M40-44 år 5:09:58.8 +26:28.1
5 Trond Inge Carlsen, Rustad IL  M50-54 år 5:11:46.6 +28:15.9
6 Bjarne M. Hagen, KGB langlauf  M40-44 år 5:12:30.5 +28:59.8
7 Petter Kragset, Hakallestranda Kondisjonslag  M55-59 år 5:18:25.6 +34:54.9
8 Tero Paivarinne, Sportsklubben Vidar  M40-44 år 5:22:21.6 +38:50.9
9 Frank Andre Jacobsen, AGA KLUBBEN  M50-54 år 5:30:32.0 +47:01.3
10 Stein Kjetil Hefte, Opptur motbakkeklubb.  M55-59 år 5:33:09.9 +49:39.2
11 Jørgen Nordanger, BFG Bergen løpeklubb  M20-39 år 5:38:51.7 +55:21.0
12 Pål Onsrud, Team Helliroa  M20-39 år 5:41:47.4 +58:16.7
13 Gunnar Skandsen, Noteam  M60-64 år 5:45:50.4 +1:02:19.7
14 Frederik Bjørnstad, Romerike Ultraløperklubb  M40-44 år 5:47:59.9 +1:04:29.2
15 Ørjan Lunde Øvretveit  M20-39 år 5:56:18.4 +1:12:47.7
16 Håkon Nævdal, Bergen  M20-39 år 5:57:24.8 +1:13:54.1
17 Trond Pedersen, Follesø Mannskor Trim  M50-54 år 5:57:39.9 +1:14:09.2
18 Christopher Aalholm, SK Vidar  M45-49 år 6:03:01.4 +1:19:30.7
19 Matthew Wilson, Stavanger Sports and Social Club  M45-49 år 6:03:33.0 +1:20:02.3
20 Sigurd Corell, Asker trekkhundklubb  M20-39 år 6:23:30.5 +1:39:59.8
21 Gunnar Vaage, Trio  M55-59 år 6:25:09.7 +1:41:39.0
22 Tim Bennett, SK Vidar /Kondis  M50-54 år 6:28:38.3 +1:45:07.6
23 Jarle Johan Larsen, Bergen Triathlon Club  M50-54 år 6:32:31.9 +1:49:01.2
24 Peter Tubaas, Stord  M40-44 år 6:33:11.2 +1:49:40.5
25 Alexander Stene Moen, Sk Rye  M20-39 år 6:37:28.8 +1:53:58.1
26 Odd Magne Rød, Bergen Triathlon Club  M20-39 år 6:46:35.9 +2:03:05.2
27 Frode Vittersø, Grevlingane Triatlonklubb  M55-59 år 6:50:06.5 +2:06:35.8
28 Magnus Aabech, Oslo  M20-39 år 6:58:55.6 +2:15:24.9
29 Svein Stranddal, Gjerpen IF  M60-64 år 7:00:07.5 +2:16:36.8
30 Arvid Supphellen, Gjerpen IF  M55-59 år 7:03:33.9 +2:20:03.2
31 Andreas Sumstad Arne, Stord IL  M20-39 år 7:05:11.0 +2:21:40.3
32 Martin Corell, Asker  M16-19 år 7:06:03.4 +2:22:32.7
33 Anders Winther, BN Bolig  M20-39 år 7:14:23.9 +2:30:53.2
34 Geir-Rune Samstad, Skjetten  M45-49 år 7:32:37.7 +2:49:07.0
35 Francisco Munoz, Sveio  M50-54 år 8:45:04.4 +4:01:33.7
36 Claus Håvik, Treningscamp  M40-44 år 8:47:04.8 +4:03:34.1
2. etappe kvinner
1
Nicoline Baartvedt, Torshov Sport Runners 
K20-39 år 2:03:26.9 -
2
Therese Falk, Romerike Ultraløperklubb 
K40-44 år 2:05:45.1 +2:18.2
3
Julie Wiik, Tjøme løpeklubb 
K20-39 år 2:16:55.5 +13:28.6
4
Elise Caspersen, Transportøkonomisk institutt 
K20-39 år 2:20:57.0 +17:30.1
5
Astrid Grønningen, Htk 
K45-49 år 2:31:05.1 +27:38.2
6
Heidi Grønvoll, Romerike Ultraløperklubb 
K20-39 år 2:31:56.2 +28:29.3
7
Liv Stava, Sveio 
K40-44 år 2:35:27.7 +32:00.8
8
Mette Synnerström, SkiLøperne 
K45-49 år 2:36:02.9 +32:36.0
9
Torunn Holtan, Gjerpen IF 
K55-59 år 2:38:28.8 +35:01.9
10
Linda Waatevik, Gjerpen IF 
K55-59 år 2:40:00.3 +36:33.4
11
Karianne Ekern, Skiløperne / Romerike ultraløperk. 
K45-49 år 2:42:18.6 +38:51.7
12
Torunn Årthun Dahlseng, Helse-Fonna 
K55-59 år 2:42:28.3 +39:01.4
13
Ingunn Monsen, SK Vidar 
K50-54 år 2:43:19.7 +39:52.8
14
Myrna Dral, Voss camp!!! 
K45-49 år 2:46:01.0 +42:34.1
15
Katrine Lindøe, Haugesund triathlon 
K20-39 år 3:03:30.4 +1:00:03.5
16
Hilde Årthun Dahlseng, Skeisvang vgs 
K16-19 år 3:04:30.0 +1:01:03.1
17
Sissel Smaller, Hakallestranda Kondisjonslag 
K55-59 år 3:04:48.6 +1:01:21.7
18
Jeanette Solvang, SkiLøperne 
K40-44 år 3:06:27.1 +1:03:00.2
19
Ruby Semb, SkiLøperne 
K45-49 år 3:13:44.1 +1:10:17.2
20
Siri Bergfald, SkiLøperne 
K40-44 år 3:13:44.4 +1:10:17.5
21
Bente Nordanger, BFG Bergen løpeklubb 
K55-59 år 3:14:34.2 +1:11:07.3
22
Tone Bendiksen, Romerrike Ultraløperklubb 
K40-44 år 3:15:00.1 +1:11:33.2
23
Eva-Gurine Skartland, TØI 
K20-39 år 3:19:41.5 +1:16:14.6
23 Tone Bendiksen, Romerrike Ultraløperklubb  K40-44 år 3:44:26.0 +1.40:59.1
2. etappe menn
1 Pål Onsrud, Team Helliroa  M20-39 år 1:53:04.9 -
2 Håkon Urdal, Eurofins Moss  M20-39 år 1:54:38.6 +1:33.7
3 Frode Johansen, Bergen Løpeklubb  M45-49 år 1:54:48.6 +1:43.7
4 Jørgen Nordanger, BFG Bergen løpeklubb  M20-39 år 1:56:03.6 +2:58.7
5 Arne Gilberg, Vidar  M50-54 år 1:58:25.8 +5:20.9
6 Bjarne M. Hagen, KGB langlauf  M40-44 år 1:59:15.5 +6:10.6
7 Eirik Ottesen, SK Vidar  M40-44 år 2:00:10.7 +7:05.8
8 Kjetil Myklebust, Norges musikkhøgskole  M20-39 år 2:03:06.2 +10:01.3
9 Tim Bennett, SK Vidar /Kondis  M50-54 år 2:05:02.4 +11:57.5
10 Jan Helgesen, Oslo  M40-44 år 2:05:43.3 +12:38.4
11 Frank Andre Jacobsen, AGA KLUBBEN  M50-54 år 2:07:20.8 +14:15.9
12 Gunnar Skandsen, Noteam  M60-64 år 2:08:08.6 +15:03.7
13 Matthew Wilson, Stavanger Sports and Social Club  M45-49 år 2:10:10.9 +17:06.0
14 Stein Kjetil Hefte, Opptur motbakkeklubb.  M55-59 år 2:12:43.8 +19:38.9
15 Frederik Bjørnstad, Romerike Ultraløperklubb  M40-44 år 2:15:20.3 +22:15.4
16 Trond Inge Carlsen, Rustad IL  M50-54 år 2:16:43.8 +23:38.9
17 Peter Tubaas, Stord  M40-44 år 2:17:09.5 +24:04.6
18 Håkon Nævdal, Bergen  M20-39 år 2:19:47.1 +26:42.2
19 Sigurd Corell, Asker trekkhundklubb  M20-39 år 2:26:51.3 +33:46.4
20 Odd Magne Rød, Bergen Triathlon Club  M20-39 år 2:26:51.6 +33:46.7
21 Trond Pedersen, Follesø Mannskor Trim  M50-54 år 2:26:51.9 +33:47.0
22 Claus Håvik, Treningscamp  M40-44 år 2:31:58.4 +38:53.5
23 Gunnar Vaage, Trio  M55-59 år 2:36:03.3 +42:58.4
24 Svein Stranddal, Gjerpen IF  M60-64 år 2:38:29.2 +45:24.3
25 Christopher Aalholm, SK Vidar  M45-49 år 2:40:13.8 +47:08.9
26 Arvid Supphellen, Gjerpen IF  M55-59 år 2:40:15.0 +47:10.1
27 Magnus Aabech, Oslo  M20-39 år 2:43:07.0 +50:02.1
28 Andreas Sumstad Arne, Stord IL  M20-39 år 2:43:51.5 +50:46.6
29 Anders Winther, BN Bolig  M20-39 år 2:54:18.6 +1:01:13.7
30 Jarle Johan Larsen, Bergen Triathlon Club  M50-54 år 2:54:20.7 +1:01:15.8
31 Geir-Rune Samstad, Skjetten  M45-49 år 2:54:46.2 +1:01:41.3
32 Petter Kragset, Hakallestranda Kondisjonslag  M55-59 år 3:04:48.9 +1:11:44.0
33 Frode Vittersø, Grevlingane Triatlonklubb  M55-59 år 3:28:24.4 +1:35:19.5


Klasseinndelte resultater
RESULTATER 2016
Sammenlagt kvinner
1 Therese Falk, Romerike Ultraløperklubb  07:54:27 -
2 Marianne Pettersen, Elixia Jessheim  08:24:04 +29:37
3 Vilde Støle Melsom, Odontologiforeningen i Bergen  08:43:47 +49:20
4 Gro Svendal, Fjellgeitene  08:55:19 +1:00:52
5 Bibbi Stålstrøm, Team Giant  09:13:06 +1:18:39
6 Cecilie Longva Igesund, Romerike Ultraløperklubb  09:33:14 +1:38:47
7 Elisabeth Thorsvik, SkiLøperne  09:38:18 +1:43:51
8 Julie Wiik, Tjøme Løpeklubb  09:40:05 +1:45:38
9 Cristina Ganzoni, SC Maloja  09:47:51 +1:53:24
10 Torunn Årthun Dahlseng, helse-fonna  10:18:35 +2:24:08
11 Camilla Rodal, SkiLøperne  10:31:16 +2:36:49
12 Madeleine Tennebekk, EY BIL  10:33:27 +2:39:00
13 Helga Kringen, SkiLøperne / RomerrikeUltraløperkl. 10:34:27 +2:40:00
14 Kristi Mjelde, Bergen utetrening  10:40:43 +2:46:16
15 Veronika Wilson, Grimstad  10:42:33 +2:48:06
16 Nathalie Puaschitz, Bergen løpeklubb  11:14:04 +3:19:37
17 Bente Nordanger, Bergen løpeklubb  11:36:37 +3:42:10
18 Christine Lystrup, Bergen utetrening  12:14:02 +4:19:35
19 Veronika Nytveit, Indre Arna  13:22:33 +5:28:06
- Anne Britt Bringedal, Romerike Ultraløperklubb  -1 race
Sammenlagt menn
1 Svein Ove Risa, Undheim IL  06:13:56 -
2 Gjermund Sørstad, IF Sturla  06:21:02 +7:06
3 Henning Pedersen, Moss skiklubb  06:26:05 +12:09
4 Jan Helgesen, Oslo  06:39:04 +25:08
5 Kjetil Myklebust, Norges musikkhøgskole  06:48:38 +34:42
6 Fredrik Kolverud, Sk Vidar  06:53:05 +39:09
7 Vetle Christiansen, Bækkelaget Spkl / Storebrand BIL  06:56:13 +42:17
8 Svein Vestøl, Gjerstad IL  06:57:30 +43:34
9 Tero Paivarinne, Sportsklubben Vidar  07:03:10 +49:14
10 Håkon Urdal, Eurofins Moss  07:08:21 +54:25
11 Runar Gilberg, Sportsklubben Vidar  07:08:59 +55:03
12 Fredrik Berentsen, BFG Bergen Løperklubb  07:19:04 +1:05:08
13 Luca Roncoroni, Civello Italia  07:33:43 +1:19:47
14 Frode Johansen, Bergen løpeklubb  07:39:18 +1:25:22
15 Stein Kjetil Hefte, Opptur Motbakkeklubb  07:52:59 +1:39:03
16 Gunnar Skandsen, Noteam  08:08:05 +1:54:09
17 Tim Bennett, SK Vidar /Kondis  08:12:45 +1:58:49
18 Trygve Fjeldheim, Team Sportmanden  08:16:45 +2:02:49
19 Trond Inge Carlsen, Rustad IL  08:20:16 +2:06:20
20 Peter Tubaas, Stord  08:22:56 +2:09:00
21 Gunnar Vaage, Trio  08:23:06 +2:09:10
22 Ingulf Nordahl, IL Gular  08:33:28 +2:19:32
23 Matthew Wilson, Stavanger Sports and Social Club  08:33:56 +2:20:00
24 Jørn Egil Lundsør, www.sykkel.no  08:35:05 +2:21:09
25 Maximilian Kasper, TSV Seeg  08:39:21 +2:25:25
26 Jørgen Nordanger, Bergen løpeklubb  08:42:31 +2:28:35
27 Frederik Bjørnstad, Sarpsborg  08:45:57 +2:32:01
28 Håkon Nævdal, Bergen  09:04:59 +2:51:03
29 Thor-Andre Søyland, Bergen løpeklubb  09:06:35 +2:52:39
30 Rune Stålstrøm, Team Giant  09:13:07 +2:59:11
31 Kjell Andersen, SC Maloja  09:18:34 +3:04:38
32 Olav Hestmann, Robustas AS  09:27:17 +3:13:21
33 Øystein Jack Næss, Romerike ultra  09:31:58 +3:18:02
34 Frank Andre Jacobsen, AGA klubben  09:40:02 +3:26:06
35 Thomas Norder, Tønsberg  09:58:21 +3:44:25
36 Dan Jørgen Sørheim, BTC  10:04:35 +3:50:39
37 Robert Poettger, TSV Neustadt/Rems  10:07:28 +3:53:32
38 Claus Voss, TsV Betzingen  10:23:48 +4:09:52
39 Thomas Wilson, Grimstad  10:42:36 +4:28:40
1. etappe kvinner 
1 Therese Falk, Romerike Ultraløperklubb  K40-44 år 05:44:04 -
2 Marianne Pettersen, Elixia Jessheim  K20-39 år 05:57:55 +13:51
3 Vilde Støle Melsom, Odontologiforeningen i Bergen  K20-39 år 06:09:01 +24:57
4 Gro Svendal, Fjellgeitene  K45-49 år 06:09:44 +25:40
5 Bibbi Stålstrøm, Team Giant  K40-44 år 06:35:20 +51:16
6 Cecilie Longva Igesund, Romerike Ultraløperklubb  K20-39 år 06:53:21 +1:09:17
7 Julie Wiik, Tjøme Løpeklubb  K20-39 år 06:58:30 +1:14:26
8 Elisabeth Thorsvik, SkiLøperne  K20-39 år 06:58:41 +1:14:37
9 Cristina Ganzoni, SC Maloja  K40-44 år 07:04:45 +1:20:41
10 Torunn Årthun Dahlseng, helse-fonna  K50-54 år 07:24:02 +1:39:58
11 Camilla Rodal, SkiLøperne  K45-49 år 07:28:55 +1:44:51
12 Kristi Mjelde, Bergen utetrening  K40-44 år 07:29:34 +1:45:30
13 Madeleine Tennebekk, EY BIL  K20-39 år 07:31:32 +1:47:28
14 Helga Kringen, SkiLøperne / RomerrikeUltraløperkl.  K40-44 år 07:32:07 +1:48:03
15 Veronika Wilson, Grimstad  K40-44 år 07:36:46 +1:52:42
16 Nathalie Puaschitz, Bergen løpeklubb  K20-39 år 07:45:27 +2:01:23
17 Bente Nordanger, Bergen løpeklubb  K55-59 år 08:30:51 +2:46:47
18 Christine Lystrup, Bergen utetrening  K20-39 år 08:42:58 +2:58:54
19 Veronika Nytveit, Indre Arna  K45-49 år 09:40:41 +3:56:37
- Anne Britt Bringedal, Romerike Ultraløperklubb  K50-54 år DNF -
- Stine Cathrine Sæther, Jessheim  K20-39 år DNF
1. etapppe menn
1 Svein Ove Risa, Undheim IL  M40-44 år 04:25:55 -
2 Henning Pedersen, Moss skiklubb  M45-49 år 04:33:13 +7:18
3 Gjermund Sørstad, IF Sturla  M20-39 år 04:34:29 +8:34
4 Jan Helgesen, Oslo  M40-44 år 04:44:11 +18:16
5 Fredrik Kolverud, Sk Vidar  M40-44 år 04:52:29 +26:34
6 Kjetil Myklebust, Norges musikkhøgskole  M20-39 år 04:53:35 +27:40
7 Tero Paivarinne, Sportsklubben Vidar  M40-44 år 04:58:36 +32:41
8 Runar Gilberg, Sportsklubben Vidar  M50-54 år 04:59:29 +33:34
9 Vetle Christiansen, Bækkelaget Spkl / Storebrand BIL  M20-39 år 05:00:03 +34:08
10 Svein Vestøl, Gjerstad IL  M40-44 år 05:04:22 +38:27
11 Håkon Urdal, Eurofins Moss  M20-39 år 05:12:48 +46:53
12 Fredrik Berentsen, BFG Bergen Løperklubb  M20-39 år 05:13:29 +47:34
13 Frode Johansen, Bergen løpeklubb  M45-49 år 05:32:09 +1:06:14
14 Luca Roncoroni, Civello Italia  M40-44 år 05:34:10 +1:08:15
15 Stein Kjetil Hefte, Opptur Motbakkeklubb  M55-59 år 05:42:56 +1:17:01
16 Peter Tubaas, Stord  M40-44 år 05:53:02 +1:27:07
17 Gunnar Vaage, Trio  M55-59 år 05:58:18 +1:32:23
18 Trygve Fjeldheim, Team Sportmanden  M40-44 år 05:59:45 +1:33:50
19 Gunnar Skandsen, Noteam  M60-64 år 06:04:28 +1:38:33
20 Jørn Egil Lundsør, www.sykkel.no  M40-44 år 06:07:30 +1:41:35
21 Tim Bennett, SK Vidar /Kondis  M50-54 år 06:09:00 +1:43:05
22 Jørgen Nordanger, Bergen løpeklubb  M20-39 år 06:09:43 +1:43:48
23 Maximilian Kasper, TSV Seeg  M20-39 år 06:14:40 +1:48:45
24 Matthew Wilson, Stavanger Sports and Social Club  M40-44 år 06:16:09 +1:50:14
25 Trond Inge Carlsen, Rustad IL  M50-54 år 06:19:19 +1:53:24
26 Frederik Bjørnstad, Sarpsborg  M40-44 år 06:19:46 +1:53:51
27 Ingulf Nordahl, IL Gular  M45-49 år 06:19:47 +1:53:52
28 Rune Stålstrøm, Team Giant  M50-54 år 06:35:21 +2:09:26
29 Håkon Nævdal, Bergen  M20-39 år 06:46:32 +2:20:37
30 Kjell Andersen, SC Maloja  M50-54 år 06:47:16 +2:21:21
31 Olav Hestmann, Robustas AS  M20-39 år 06:51:27 +2:25:32
32 Øystein Jack Næss, Romerike ultra  M45-49 år 06:53:06 +2:27:11
33 Thor-Andre Søyland, Bergen løpeklubb  M20-39 år 06:55:16 +2:29:21
34 Frank Andre Jacobsen, AGA klubben  M50-54 år 06:58:29 +2:32:34
35 Thomas Norder, Tønsberg  M16-19 år 06:59:50 +2:33:55
36 Dan Jørgen Sørheim, BTC  M20-39 år 07:10:18 +2:44:23
37 Robert Poettger, TSV Neustadt/Rems  M55-59 år 07:19:34 +2:53:39
38 Claus Voss, TsV Betzingen  M55-59 år 07:32:06 +3:06:11
39 Thomas Wilson, Grimstad  M40-44 år 07:36:47 +3:10:52
2. etappe kvinner
1 Therese Falk, Romerike Ultraløperklubb  K40-44 år 02:10:23 -
2 Marianne Pettersen, Elixia Jessheim  K20-39 år 02:26:09 +15:46
3 Vilde Støle Melsom, Odontologiforeningen i Bergen  K20-39 år 02:34:46 +24:23
4 Bibbi Stålstrøm, Team Giant  K40-44 år 02:37:46 +27:23
5 Elisabeth Thorsvik, SkiLøperne  K20-39 år 02:39:37 +29:14
6 Cecilie Longva Igesund, Romerike Ultraløperklubb  K20-39 år 02:39:53 +29:30
7 Julie Wiik, Tjøme Løpeklubb  K20-39 år 02:41:35 +31:12
8 Cristina Ganzoni, SC Maloja  K40-44 år 02:43:06 +32:43
9 Gro Svendal, Fjellgeitene  K45-49 år 02:45:35 +35:12
10 Torunn Årthun Dahlseng, helse-fonna  K50-54 år 02:54:33 +44:10
11 Madeleine Tennebekk, EY BIL  K20-39 år 03:01:55 +51:32
12 Helga Kringen, SkiLøperne / RomerrikeUltraløperkl. K40-44 år 03:02:20 +51:57
13 Camilla Rodal, SkiLøperne  K45-49 år 03:02:21 +51:58
14 Bente Nordanger, Bergen løpeklubb  K55-59 år 03:05:46 +55:23
15 Veronika Wilson, Grimstad  K40-44 år 03:05:47 +55:24
16 Kristi Mjelde, Bergen utetrening  K40-44 år 03:11:09 +1:00:46
17 Anne Britt Bringedal, Romerike Ultraløperklubb  K50-54 år 03:15:35 +1:05:12
18 Nathalie Puaschitz, Bergen løpeklubb  K20-39 år 03:28:37 +1:18:14
19 Christine Lystrup, Bergen utetrening  K20-39 år 03:31:04 +1:20:41
20 Veronika Nytveit, Indre Arna  K45-49 år 03:41:52 +1:31:29
2. etappe menn 
1 Gjermund Sørstad, IF Sturla  M20-39 år 01:46:33 -
2 Svein Ove Risa, Undheim IL  M40-44 år 01:48:01 +1:28
3 Henning Pedersen, Moss skiklubb  M45-49 år 01:52:52 +6:19
4 Svein Vestøl, Gjerstad IL  M40-44 år 01:53:08 +6:35
5 Jan Helgesen, Oslo  M40-44 år 01:54:53 +8:20
6 Kjetil Myklebust, Norges musikkhøgskole  M20-39 år 01:55:03 +8:30
7 Håkon Urdal, Eurofins Moss  M20-39 år 01:55:33 +9:00
8 Vetle Christiansen, Bækkelaget Spkl / Storebrand BIL  M20-39 år 01:56:10 +9:37
9 Luca Roncoroni, Civello Italia  M40-44 år 01:59:33 +13:00
10 Fredrik Kolverud, Sk Vidar  M40-44 år 02:00:36 +14:03
11 Trond Inge Carlsen, Rustad IL  M50-54 år 02:00:57 +14:24
12 Gunnar Skandsen, Noteam  M60-64 år 02:03:37 +17:04
13 Tim Bennett, SK Vidar /Kondis  M50-54 år 02:03:45 +17:12
14 Tero Paivarinne, Sportsklubben Vidar  M40-44 år 02:04:34 +18:01
15 Fredrik Berentsen, BFG Bergen Løperklubb  M20-39 år 02:05:35 +19:02
16 Frode Johansen, Bergen løpeklubb  M45-49 år 02:07:09 +20:36
17 Runar Gilberg, Sportsklubben Vidar  M50-54 år 02:09:30 +22:57
18 Stein Kjetil Hefte, Opptur Motbakkeklubb  M55-59 år 02:10:03 +23:30
19 Thor-Andre Søyland, Bergen løpeklubb  M20-39 år 02:11:19 +24:46
20 Ingulf Nordahl, IL Gular  M45-49 år 02:13:41 +27:08
21 Trygve Fjeldheim, Team Sportmanden  M40-44 år 02:17:00 +30:27
22 Matthew Wilson, Stavanger Sports and Social Club  M40-44 år 02:17:47 +31:14
23 Håkon Nævdal, Bergen  M20-39 år 02:18:27 +31:54
24 Maximilian Kasper, TSV Seeg  M20-39 år 02:24:41 +38:08
25 Gunnar Vaage, Trio  M55-59 år 02:24:48 +38:15
26 Frederik Bjørnstad, Sarpsborg  M40-44 år 02:26:11 +39:38
27 Jørn Egil Lundsør, www.sykkel.no  M40-44 år 02:27:35 +41:02
28 Peter Tubaas, Stord  M40-44 år 02:29:54 +43:21
29 Kjell Andersen, SC Maloja  M50-54 år 02:31:18 +44:45
30 Jørgen Nordanger, Bergen løpeklubb  M20-39 år 02:32:48 +46:15
31 Olav Hestmann, Robustas AS  M20-39 år 02:35:50 +49:17
32 Rune Stålstrøm, Team Giant  M50-54 år 02:37:46 +51:13
33 Øystein Jack Næss, Romerike ultra  M45-49 år 02:38:52 +52:19
34 Frank Andre Jacobsen, AGA klubben  M50-54 år 02:41:33 +55:00
35 Robert Poettger, TSV Neustadt/Rems  M55-59 år 02:47:54 +1:01:21
36 Claus Voss, TsV Betzingen  M55-59 år 02:51:42 +1:05:09
37 Dan Jørgen Sørheim, BTC  M20-39 år 02:54:17 +1:07:44
38 Thomas Norder, Tønsberg  M16-19 år 02:58:31 +1:11:58
39 Thomas Wilson, Grimstad  M40-44 år 03:05:49 +1:19:16

Klasseinndelte resultatlister



RESULTATER 2015


Kvinner sammenlagt
1 Adele Johannessen SK Vidar  5:17:58.7 -
2 Marianne Dønnem SK Vidar  5:32:28.3 +14:29.6
3 Marit Kasin Vinterdans  5:40:27.2 +22:28.5
4 Therese Falk Romerike Ultraløperklubb  5:43:21.4 +25:22.7
5 Meike Hesselink SK Vidar  6:27:24.3 +1:09:25.6
6 Camilla Grindheim Bergen Løpeklubb  6:40:07.4 +1:22:08.7
7 Nathalie Puaschitz Bergen Løpeklubb  6:40:08.6 +1:22:09.9
8 Bodhild Roaldset Haukø Oslo  6:43:59.7 +1:26:01.0
9 Torunn Årthun Dahlseng Helse Fonna  6:47:21.9 +1:29:23.2
10 Liv B. Jegteberg Lystad Drøbak Frogn  6:47:29.3 +1:29:30.6
11 Cecilie Longva Igesund Oslo  6:50:11.3 +1:32:12.6
12 Carla Susana Assuad Vinterdans  6:56:16.1 +1:38:17.4
13 Marit Haraldsen Oslo  6:56:33.5 +1:38:34.8
14 Mette Synnerström SkiLøperne  6:58:23.3 +1:40:24.6
15 Eline Øidvin GTI  7:04:29.5 +1:46:30.8
16 Kristine Thorsen BFG Fana  7:21:29.3 +2:03:30.6
17 Bente Nordanger Bergen  8:20:15.8 +3:02:17.1
- Cecilie Benedicte Isern Lett På Labben  -1 race -
Menn sammenlagt
1 Erik Sagvolden Safetec  4:31:22.7 -
2 Morten Urdal Bakke Laidback Consulting  4:37:55.9 +6:33.2
3 Vegard Brun Saga Laidback Consulting  4:46:37.0 +15:14.3
4 Jørgen El Fakiri Neolab  4:52:16.1 +20:53.4
5 Frode Johansen Bergen Løpeklubb  4:54:46.5 +23:23.8
6 Kim Olsen Fredrikstad IF  5:01:18.1 +29:55.4
7 Tero Paivarinne Sportsklubben Vidar  5:01:32.9 +30:10.2
8 Carl Edvard Sem Lett På Labben  5:12:17.8 +40:55.1
9 Daniel Peter Barth Lett På Labben  5:12:19.4 +40:56.7
10 Thor-Andre Søyland Bergen Løpeklubb  5:17:20.9 +45:58.2
11 Stein Kjetil Hefte Opptur motbakkeklubb  5:21:43.9 +50:21.2
12 Ole Morten Kulbraaten Tønsberg Friidrettsklubb  5:23:39.9 +52:17.2
13 Stian Kvernsmyr Andebu IL  5:25:59.2 +54:36.5
14 Harald Osland Sandvik Sandefjord  5:33:20.1 +1:01:57.4
15 Jan Helgesen Oslo  5:37:05.9 +1:05:43.2
16 Eirik Smidt Sagstuen Troll Forsikring  5:39:41.3 +1:08:18.6
17 Jørgen Nordanger Bergen Løpeklubb  5:43:06.8 +1:11:44.1
18 Trond Storrønning Trond IL  5:45:57.4 +1:14:34.7
19 Matthew Wilson Australia  5:46:38.3 +1:15:15.6
20 Jone Alsvik Ålgård  5:47:33.8 +1:16:11.1
21 Ingulf Nordahl IL Gular  5:53:57.2 +1:22:34.5
22 Svend Otto Sundby Ådal I.L.  6:05:25.9 +1:34:03.2
23 Neil Dryland Spiridon LLL  6:07:40.3 +1:36:17.6
24 Peter Tubaas ABB  6:36:58.0 +2:05:35.3
25 Haakon Klem Ringnes BIL  6:49:50.0 +2:18:27.3
26 Terje Furuseth Team Furuseth  7:02:05.8 +2:30:43.1
27 Jostein Sand Nilsen Belacqua IL  7:02:23.3 +2:31:00.6
28 Gregor Gucwa Romerike Ultraløperklubb  7:04:13.0 +2:32:50.3
29 Leif Åge Solli Team Mollier  7:04:30.0 +2:33:07.3
30 Vegard Eltervåg Randaberg  8:06:28.2 +3:35:05.5
31 Bjørnar Eltervåg Randaberg  8:17:23.7 +3:46:01.0
- Lars Eid Nielsen Nydalens SK  -1 race -
- Eirik Ottesen SK Vidar  -1 race -


Kvinner 1. etappe (kort versjon - 34 km)
Plass Navn og klubb Klasse Tid
1 Adele JohannessenSK Vidar  K20-39 år 3:17:21.9 -
2 Marianne DønnemSK Vidar  K40-44 år 3:28:20.5 +10:58.6
3 Marit KasinVinterdans  K20-39 år 3:31:49.2 +14:27.3
4 Therese FalkRomerike Ultraløperklubb  K40-44 år 3:34:46.9 +17:25.0
5 Meike HesselinkSK Vidar  K20-39 år 3:59:22.1 +42:00.2
6 Camilla GrindheimBergen Løpeklubb  K20-39 år 4:09:09.6 +51:47.7
7 Nathalie PuaschitzBergen Løpeklubb  K20-39 år 4:09:11.7 +51:49.8
8 Torunn Årthun DahlsengHelse Fonna  K50-54 år 4:09:56.7 +52:34.8
9 Cecilie Longva IgesundOslo  K20-39 år 4:14:28.6 +57:06.7
10 Bodhild Roaldset HaukøOslo  K20-39 år 4:18:00.8 +1:00:38.9
11 Carla Susana AssuadVinterdans  K20-39 år 4:18:43.6 +1:01:21.7
12 Liv B. Jegteberg LystadDrøbak Frogn IL sykkel  K55-59 år 4:19:29.6 +1:02:07.7
13 Mette SynnerströmSkiLøperne  K40-44 år 4:26:28.5 +1:09:06.6
14 Marit HaraldsenOslo  K20-39 år 4:26:29.6 +1:09:07.7
15 Eline ØidvinGTI  K20-39 år 4:31:43.9 +1:14:22.0
16 Kristine ThorsenBFG Fana  K55-59 år 4:40:52.2 +1:23:30.3
17 Bente NordangerBergen  K55-59 år 5:06:02.6 +1:48:40.7
Menn 1. etappe (kort versjon - 34 km)
Plass Navn og klubb Klasse Tid
1 Erik SagvoldenSafetec  M20-39 år 2:42:52.2 -
2 Morten Urdal BakkeLaidback Consulting  M20-39 år 2:52:31.0 +9:38.8
3 Vegard Brun SagaLaidback Consulting  M20-39 år 2:57:08.7 +14:16.5
4 Jørgen El FakiriNeolab  M20-39 år 3:00:20.5 +17:28.3
5 Frode JohansenBergen Løpeklubb  M45-49 år 3:04:27.5 +21:35.3
6 Tero PaivarinneSportsklubben Vidar  M40-44 år 3:04:38.8 +21:46.6
7 Kim OlsenFredrikstad IF  M20-39 år 3:08:36.9 +25:44.7
8 Lars Eid NielsenNydalens SK  M20-39 år 3:13:14.5 +30:22.3
9 Thor-Andre SøylandBergen Løpeklubb  M20-39 år 3:14:02.5 +31:10.3
10 Eirik OttesenSK Vidar  M40-44 år 3:14:13.7 +31:21.5
11 Daniel Peter BarthLett På Labben  M20-39 år 3:16:07.8 +33:15.6
12 Carl Edvard SemLett På Labben  M20-39 år 3:16:09.5 +33:17.3
13 Jan HelgesenOslo  M40-44 år 3:18:18.3 +35:26.1
14 Stein Kjetil HefteOpptur motbakkeklubb  M55-59 år 3:18:49.0 +35:56.8
15 Ole Morten KulbraatenTønsberg FIK M50-54 år 3:22:41.7 +39:49.5
16 Stian KvernsmyrAndebu IL  M40-44 år 3:25:42.1 +42:49.9
17 Harald Osland SandvikSandefjord  M20-39 år 3:27:00.5 +44:08.3
18 Eirik Smidt SagstuenTroll Forsikring  M20-39 år 3:30:19.1 +47:26.9
19 Jone AlsvikÅlgård  M20-39 år 3:38:35.0 +55:42.8
20 Trond StorrønningTrond IL  M20-39 år 3:38:57.1 +56:04.9
21 Jørgen NordangerBergen Løpeklubb  M20-39 år 3:40:35.7 +57:43.5
22 Matthew WilsonAustralia  M40-44 år 3:41:23.6 +58:31.4
23 Svend Otto SundbyÅdal I.L.  M60-64 år 3:48:07.8 +1:05:15.6
24 Ingulf NordahlIL Gular  M45-49 år 3:49:48.5 +1:06:56.3
25 Neil DrylandSpiridon LLL  M40-44 år 3:56:29.6 +1:13:37.4
26 Jostein Sand NilsenBelacqua IL  M20-39 år 4:12:11.1 +1:29:18.9
27 Peter TubaasABB  M40-44 år 4:14:30.6 +1:31:38.4
28 Haakon KlemRingnes BIL  M20-39 år 4:17:59.7 +1:35:07.5
29 Gregor GucwaRomerike Ultraløperklubb  M40-44 år 4:23:46.5 +1:40:54.3
30 Terje FurusethTeam Furuseth  M40-44 år 4:25:53.5 +1:43:01.3
31 Leif Åge SolliTeam Mollier  M50-54 år 4:31:45.3 +1:48:53.1
32 Vegard EltervågRandaberg  M20-39 år 4:57:03.1 +2:14:10.9
33 Bjørnar EltervågRandaberg  M20-39 år 4:57:48.4 +2:14:56.2


Kvinner 2. etappe 27 km
1 Adele JohannessenSK Vidar  K20-39 år 2:00:36.8 -
2 Marianne DønnemSK Vidar  K40-44 år 2:04:07.8 +3:31.0
3 Therese FalkRomerike Ultraløperklubb  K40-44 år 2:08:34.5 +7:57.7
4 Marit KasinVinterdans  K20-39 år 2:08:38.0 +8:01.2
5 Bodhild Roaldset HaukøOslo  K20-39 år 2:25:58.9 +25:22.1
6 Liv B. Jegteberg LystadDrøbak Frogn IL sykkel / Team Girlpower  K55-59 år 2:27:59.7 +27:22.9
7 Meike HesselinkSK Vidar  K20-39 år 2:28:02.2 +27:25.4
8 Marit HaraldsenOslo  K20-39 år 2:30:03.9 +29:27.1
9 Nathalie PuaschitzBergen Triathlon Club  K20-39 år 2:30:56.9 +30:20.1
10 Camilla GrindheimBergen Løpeklubb  K20-39 år 2:30:57.8 +30:21.0
11 Cecilie Benedicte IsernLett På Labben  K20-39 år 2:31:44.6 +31:07.8
12 Mette SynnerströmSkiLøperne  K40-44 år 2:31:54.8 +31:18.0
13 Eline ØidvinGTI  K20-39 år 2:32:45.6 +32:08.8
14 Cecilie Longva IgesundOslo  K20-39 år 2:35:42.7 +35:05.9
15 Torunn Årthun DahlsengHelse Fonna  K50-54 år 2:37:25.2 +36:48.4
16 Carla Susana AssuadVinterdans  K20-39 år 2:37:32.5 +36:55.7
17 Kristine ThorsenBFG Fana  K55-59 år 2:40:37.1 +40:00.3
18 Bente NordangerBergen  K55-59 år 3:14:13.2 +1:13:36.4
Menn 2. etappe 27 km
1 Morten Urdal BakkeLaidback Consulting  M20-39 år 1:45:24.9 -
2 Erik SagvoldenSafetec  M20-39 år 1:48:30.5 +3:05.6
3 Vegard Brun SagaLaidback Consulting  M20-39 år 1:49:28.3 +4:03.4
4 Frode JohansenBergen Løpeklubb  M45-49 år 1:50:19.0 +4:54.1
5 Jørgen El FakiriNeolab  M20-39 år 1:51:55.6 +6:30.7
6 Kim OlsenFredrikstad IF  M20-39 år 1:52:41.2 +7:16.3
7 Carl Edvard SemLett På Labben  M20-39 år 1:56:08.3 +10:43.4
8 Daniel Peter BarthLett På Labben  M20-39 år 1:56:11.6 +10:46.7
9 Tero PaivarinneSportsklubben Vidar  M40-44 år 1:56:54.1 +11:29.2
10 Stian KvernsmyrAndebu IL  M40-44 år 2:00:17.1 +14:52.2
11 Ole Morten KulbraatenTønsberg Friidrettsklubb  M50-54 år 2:00:58.2 +15:33.3
12 Jørgen NordangerBergen Løpeklubb  M20-39 år 2:02:31.1 +17:06.2
13 Stein Kjetil HefteOpptur motbakkeklubb  M55-59 år 2:02:54.9 +17:30.0
14 Thor-Andre SøylandBergen Triathlon Club  M20-39 år 2:03:18.4 +17:53.5
15 Ingulf NordahlIL Gular  M45-49 år 2:04:08.7 +18:43.8
16 Matthew WilsonAustralia  M40-44 år 2:05:14.7 +19:49.8
17 Harald Osland SandvikSandefjord  M20-39 år 2:06:19.6 +20:54.7
18 Trond StorrønningTrond IL  M20-39 år 2:07:00.3 +21:35.4
19 Jone AlsvikÅlgård  M20-39 år 2:08:58.8 +23:33.9
20 Eirik Smidt SagstuenTroll Forsikring  M20-39 år 2:09:22.2 +23:57.3
21 Neil DrylandSpiridon LLL  M40-44 år 2:11:10.7 +25:45.8
22 Svend Otto SundbyÅdal I.L.  M60-64 år 2:17:18.1 +31:53.2
23 Jan HelgesenOslo  M40-44 år 2:18:47.6 +33:22.7
24 Peter TubaasABB  M40-44 år 2:22:27.4 +37:02.5
25 Haakon KlemRingnes BIL  M20-39 år 2:31:50.3 +46:25.4
26 Leif Åge SolliTeam Mollier  M50-54 år 2:32:44.7 +47:19.8
27 Terje FurusethTeam Furuseth  M40-44 år 2:36:12.3 +50:47.4
28 Gregor GucwaRomerike Ultraløperklubb  M40-44 år 2:40:26.5 +55:01.6
29 Jostein Sand NilsenBelacqua IL  M20-39 år 2:50:12.2 +1:04:47.3
30 Vegard EltervågRandaberg  M20-39 år 3:09:25.1 +1:24:00.2
31 Bjørnar EltervågRandaberg  M20-39 år 3:19:35.3 +1:34:10.4



RESULTATER 2014



Sammenlagt kvinner
Plass Navn Klubb / bedrift / sted Etappe 1 Etappe 2 Sammenlagt
1 Ragnhild Kvarberg FIK Tønsberg 4:43:33.1 2:02:35.6 6:46:08.7
2 Hilde Gudem SK Vidar 5:29:49.7 2:04:23.2 7:34:12.9
3 Adele Flakke Johannessen SK Vidar 5:29:55.8 2:09:33.9 7:39:29.7
4 Hanna Sæverås Breivold NTNUI 5:41:40.5 2:16:42.8 7:58:23.3
5 Henriette Brynthe Sarpsborg SK 5:42:45.3 2:16:48.3 7:59:33.6
6 Marianne Dønnem SK Vidar 5:50:54.3 2:14:14.9 8:05:09.2
7 Mari Mauland Vegan Runners Stavanger 5:49:26.3 2:20:46.6 8:10:12.9
8 Mona Rydland BUL 5:57:32.5 2:14:34.7 8:12:07.2
9 Therese Falk Romerike Ultraløperklubb 6:14:03.9 2:20:52.0 8:34:55.9
10 Norunn Stavø Florø TIF 6:13:01.0 2:41:42.9 8:54:43.9
11 Camilla Grindheim Bergen Løpeklubb 6:25:04.4 2:33:12.7 8:58:17.1
12 Mikaela Naess Stockholm 6:35:00.3 2:28:16.8 9:03:17.1
13 Sara Mauland Vegan Runners 6:35:02.8 2:42:08.4 9:17:11.2
14 Kristine Hovda Privat 6:41:52.2 2:37:52.7 9:19:44.9
15 Annie Ristebråten Fagernes il 6:50:09.5 2:33:42.0 9:23:51.5
16 Guro Økelsrud Lombnæs FIK Ren-Eng 7:34:36.1 2:41:19.6 10:15:55.7
17 Sigrid Malene Sonesson Stockholm 7:18:10.5 3:01:48.2 10:19:58.7
18 Marie Nøkling Mattilsynet Rogaland BIL 7:49:41.8 2:43:21.5 10:33:03.3
19 Ingunn Ytrehus Tromsø Løpeklubb 7:25:20.9 3:10:57.5 10:36:18.4
20 Silje Riveland Stockholm 7:32:24.8 3:04:59.0 10:37:23.8
21 Marit K. Berg Bjerknes Romerike Ultraløperklubb 8:17:58.1 3:08:08.7 11:26:06.8
22 Oline Lovise Yksnøy Rustad IL 9:12:52.5 3:42:39.9 12:55:32.4
- Ingrid Haaskjold SK Vidar 5:19:47.1 DNF DNF
- Lukris Grønntun Spiridon LLL DNS 4:30:30:0 DNF
- Gloria Vinstedt Studenterna DNF DNS DNF
Sammenlagt menn
Plass Navn Klubb / bedrift / sted Etappe 1 Etappe 2 Sammenlagt
1 John Henry Strupstad Ren-Eng IL 4:22:47.9 1:44:59.4 6:07:47.3
2 Anders Staude Gular 4:34:21.0 1:51:48.1 6:26:09.1
3 Runar Gilberg SK Vidar 4:47:20.7 1:57:29.8 6:44:50.5
4 Håvard Austevoll Kalandseid IL 5:02:38.3 1:47:10.7 6:49:49.0
5 Peter Tubaas Stord IL 5:02:50.1 1:54:53.5 6:57:43.6
6 Svein Vestøl Gjerstad IL 5:10:45.8 1:54:04.9 7:04:50.7
7 Gerard Cornelissen SK Vidar 5:07:11.5 1:58:45.0 7:05:56.5
8 Øyvind Loftås Bergen 5:17:51.5 1:59:46.2 7:17:37.7
9 Frode Johansen Bergen Løpeklubb 5:16:44.4 2:03:08.6 7:19:53.0
10 Erik Andersen Østmarka IL Tri 5:20:40.3 1:59:45.0 7:20:25.3
11 Åke Fagereng University of Cape Town AC 5:34:13.7 1:53:44.4 7:27:58.1
12 Robert Næss Privat 5:26:11.5 2:09:17.6 7:35:29.1
13 Klas Færøvik Opptur motbakkeklubb 5:37:07.7 2:15:24.2 7:52:31.9
14 Dag Spilde OSI/NVE 5:41:34.2 2:13:30.5 7:55:04.7
15 Andrew Tillery SK Vidar/Manchester avd. 5:38:17.3 2:20:18.7 7:58:36.0
16 Stein Kjetil Hefte Opptur motbakkeklubb 5:46:05.8 2:15:23.4 8:01:29.2
17 Bjørn Bryne Reemarka gard 5:48:51.8 2:13:06.1 8:01:57.9
18 Eirik Ottesen SK Vidar 5:48:16.3 2:13:53.6 8:02:09.9
19 Stian Løkken Mossjonistene 5:44:43.3 2:20:43.3 8:05:26.6
20 Jan Helgesen Oslo 6:10:00.8 2:04:15.2 8:14:16.0
21 Kim Maarud Høistad Østmarka IL Tri 6:05:52.7 2:13:36.6 8:19:29.3
22 Andreas Hagli Oslofjord Triatlon 6:06:52.9 2:18:43.0 8:25:35.9
23 Håkon Ramberg Tur-Retur 6:12:12.8 2:13:46.3 8:25:59.1
24 Fredrik Taule Mathopen Tur & Tindelag 6:20:47.7 2:14:09.2 8:34:56.9
25 Per Richard Iversen OSI Friidrett 6:12:04.4 2:26:47.7 8:38:52.1
26 Yngve Myhre Uskedal IL 6:11:19.1 2:28:39.0 8:39:58.1
27 Gustav Sjöholm Business Sweden 6:21:44.2 2:21:33.8 8:43:18.0
28 Gunnar Vaage Trio 6:21:32.4 2:35:53.4 8:57:25.8
29 Ola Terje Hådem Leira I-lag 6:41:48.3 2:20:32.9 9:02:21.2
30 Kjetil Moen Kongsberg 6:30:53.3 2:33:15.4 9:04:08.7
31 Eirik Ødegård GAME 6:53:07.5 2:35:00.4 9:28:07.9
32 Rudolf Roovers Aurdal I.F 7:04:34.6 2:27:02.8 9:31:37.4
33 Roy Gjevre Leira I-lag 6:55:04.6 2:40:16.7 9:35:21.3
34 John Olaf Iversen OSI 6:58:58.1 2:42:30.5 9:41:28.6
35 Pål Hjertholm RM Team 7:05:01.5 2:40:10.2 9:45:11.7
36 Arne Gilberg SK Vidar 7:31:49.4 2:27:17.1 9:59:06.5
37 Roald Lilletvedt HiST BiL 7:21:00.2 2:42:53.2 10:03:53.4
38 Ola Lombnæs FIK Ren-Eng 7:34:36.6 2:34:18.8 10:08:55.4
39 Stian Heimsvik Krokstadelva 7:44:02.0 2:39:19.8 10:23:21.8






Kvinner etappe 1 - 54 km
Plass Navn Klubb / bedrift / sted Klasse Tid Tid bak
1 Ragnhild Kvarberg FIK Tønsberg K20-39 år 4:43:33.1 -
2 Ingrid Haaskjold SK Vidar K20-39 år 5:19:47.1 +36:14.0
3 Hilde Gudem SK Vidar K20-39 år 5:29:49.7 +46:16.6
4 Adele Flakke Johannessen SK Vidar K20-39 år 5:29:55.8 +46:22.7
5 Hanna Sæverås Breivold NTNUI K20-39 år 5:41:40.5 +58:07.4
6 Henriette Brynthe Sarpsborg SK K20-39 år 5:42:45.3 +59:12.2
7 Mari Mauland Vegan Runners Stavanger K20-39 år 5:49:26.3 +1:05:53.2
8 Marianne Dønnem SK Vidar K40-44 år 5:50:54.3 +1:07:21.2
9 Mona Rydland BUL K45-49 år 5:57:32.5 +1:13:59.4
10 Norunn Stavø Florø TIF K55-59 år 6:13:01.0 +1:29:27.9
11 Therese Falk Romerike Ultraløperklubb K20-39 år 6:14:03.9 +1:30:30.8
12 Camilla Grindheim Bergen Løpeklubb K20-39 år 6:25:04.4 +1:41:31.3
13 Mikaela Naess Stockholm K20-39 år 6:35:00.3 +1:51:27.2
14 Sara Mauland Vegan Runners K20-39 år 6:35:02.8 +1:51:29.7
15 Kristine Hovda Privat K20-39 år 6:41:52.2 +1:58:19.1
16 Annie Ristebråten Fagernes il K55-59 år 6:50:09.5 +2:06:36.4
17 Sigrid Malene Sonesson Stockholm K20-39 år 7:18:10.5 +2:34:37.4
18 Ingunn Ytrehus Tromsø Løpeklubb K60-64 år 7:25:20.9 +2:41:47.8
19 Silje Riveland Stockholm K20-39 år 7:32:24.8 +2:48:51.7
20 Guro Økelsrud Lombnæs FIK Ren-Eng K20-39 år 7:34:36.1 +2:51:03.0
21 Marie Nøkling Mattilsynet Rogaland BIL K45-49 år 7:49:41.8 +3:06:08.7
22 Marit K. Berg Bjerknes Romerike Ultraløperklubb K50-54 år 8:17:58.1 +3:34:25.0
23 Oline Lovise Yksnøy Rustad IL K70-74 år 9:12:52.5 +4:29:19.4
- Gloria Vinstedt Studenterna K20-39 år DNF -
- Lukris Eikum Grønntun
Spiridon LLL
K75-79 år DNS -
Menn etappe 1 - 54 km
Plass Navn Klubb / bedrift / sted Klasse Tid Tid bak
1 John Henry Strupstad Ren-Eng IL M20-39 år 4:22:47.9 -
2 Anders Staude Gular M20-39 år 4:34:21.0 +11:33.1
3 Runar Gilberg SK Vidar M45-49 år 4:47:20.7 +24:32.8
4 Håvard Austevoll Kalandseid IL M16-19 år 5:02:38.3 +39:50.4
5 Peter Tubaas Stord IL M40-44 år 5:02:50.1 +40:02.2
6 Gerard Cornelissen SK Vidar M40-44 år 5:07:11.5 +44:23.6
7 Svein Vestøl Gjerstad IL M40-44 år 5:10:45.8 +47:57.9
8 Frode Johansen Bergen Løpeklubb M45-49 år 5:16:44.4 +53:56.5
9 Øyvind Loftås Bergen M20-39 år 5:17:51.5 +55:03.6
10 Erik Andersen Østmarka IL Tri M20-39 år 5:20:40.3 +57:52.4
11 Robert Næss Privat M50-54 år 5:26:11.5 +1:03:23.6
12 Åke Fagereng University of Cape Town AC M20-39 år 5:34:13.7 +1:11:25.8
13 Klas Færøvik Opptur motbakkeklubb M40-44 år 5:37:07.7 +1:14:19.8
14 Andrew Tillery SK Vidar/Manchester avd. M45-49 år 5:38:17.3 +1:15:29.4
15 Dag Spilde OSI/NVE M45-49 år 5:41:34.2 +1:18:46.3
16 Stian Løkken Mossjonistene M20-39 år 5:44:43.3 +1:21:55.4
17 Stein Kjetil Hefte Opptur motbakkeklubb M55-59 år 5:46:05.8 +1:23:17.9
18 Eirik Ottesen SK Vidar M40-44 år 5:48:16.3 +1:25:28.4
19 Bjørn Bryne Reemarka gard M45-49 år 5:48:51.8 +1:26:03.9
20 Kim Maarud Høistad Østmarka IL Tri M40-44 år 6:05:52.7 +1:43:04.8
21 Andreas Hagli Oslofjord Triatlon M20-39 år 6:06:52.9 +1:44:05.0
22 Jan Helgesen Oslo M40-44 år 6:10:00.8 +1:47:12.9
23 Yngve Myhre Uskedal IL M20-39 år 6:11:19.1 +1:48:31.2
24 Per Richard Iversen OSI Friidrett M20-39 år 6:12:04.4 +1:49:16.5
25 Håkon Ramberg Tur-Retur M40-44 år 6:12:12.8 +1:49:24.9
26 Fredrik Taule Mathopen Tur & Tindelag M20-39 år 6:20:47.7 +1:57:59.8
27 Gunnar Vaage Trio M55-59 år 6:21:32.4 +1:58:44.5
28 Gustav Sjöholm Business Sweden M20-39 år 6:21:44.2 +1:58:56.3
29 Kjetil Moen Kongsberg M20-39 år 6:30:53.3 +2:08:05.4
30 Ola Terje Hådem Leira I-lag M50-54 år 6:41:48.3 +2:19:00.4
31 Eirik Ødegård GAME M20-39 år 6:53:07.5 +2:30:19.6
32 Roy Gjevre Leira I-lag M50-54 år 6:55:04.6 +2:32:16.7
33 John Olaf Iversen OSI M20-39 år 6:58:58.1 +2:36:10.2
34 Rudolf Roovers Aurdal I.F M60-64 år 7:04:34.6 +2:41:46.7
35 Pål Hjertholm RM Team M45-49 år 7:05:01.5 +2:42:13.6
36 Roald Lilletvedt HiST BiL M50-54 år 7:21:00.2 +2:58:12.3
37 Arne Gilberg SK Vidar M50-54 år 7:31:49.4 +3:09:01.5
38 Ola Lombnæs FIK Ren-Eng M55-59 år 7:34:36.6 +3:11:48.7
39 Stian Heimsvik Krokstadelva M20-39 år 7:44:02.0 +3:21:14.1
Kvinner etappe 2 - 27 km
Plass Navn Klubb / bedrift / sted Klasse Tid Tid bak
1 Ragnhild Kvarberg FIK Tønsberg K20-39 år 2:02:35.6 -
2 Hilde Gudem SK Vidar K20-39 år 2:04:23.2 +1:47.6
3 Adele Flakke Johannessen SK Vidar K20-39 år 2:09:33.9 +6:58.3
4 Marianne Dønnem SK Vidar K40-44 år 2:14:14.9 +11:39.3
5 Mona Rydland BUL K45-49 år 2:14:34.7 +11:59.1
6 Hanna Sæverås Breivold NTNUI K20-39 år 2:16:42.8 +14:07.2
7 Henriette Brynthe Sarpsborg SK K20-39 år 2:16:48.3 +14:12.7
8 Mari Mauland Vegan Runners Stavanger K20-39 år 2:20:46.6 +18:11.0
9 Therese Falk Romerike Ultraløperklubb K20-39 år 2:20:52.0 +18:16.4
10 Mikaela Naess Stockholm K20-39 år 2:28:16.8 +25:41.2
11 Camilla Grindheim Bergen Løpeklubb K20-39 år 2:33:12.7 +30:37.1
12 Annie Ristebråten Fagernes il K55-59 år 2:33:42.0 +31:06.4
13 Kristine Hovda Privat K20-39 år 2:37:52.7 +35:17.1
14 Guro Økelsrud Lombnæs FIK Ren-Eng K20-39 år 2:41:19.6 +38:44.0
15 Norunn Stavø Florø TIF K55-59 år 2:41:42.9 +39:07.3
16 Sara Mauland Vegan Runners K20-39 år 2:42:08.4 +39:32.8
17 Marie Nøkling Mattilsynet Rogaland BIL K45-49 år 2:43:21.5 +40:45.9
18 Sigrid Malene Sonesson Stockholm K20-39 år 3:01:48.2 +59:12.6
19 Silje Riveland Stockholm K20-39 år 3:04:59.0 +1:02:23.4
20 Marit K. Berg Bjerknes Romerike Ultraløperklubb K50-54 år 3:08:08.7 +1:05:33.1
21 Ingunn Ytrehus Tromsø Løpeklubb K60-64 år 3:10:57.5 +1:08:21.9
22 Oline Lovise Yksnøy Rustad IL K70-74 år 3:42:39.9 +1:40:04.3
- Ingrid Haaskjold SK Vidar K20-39 år DNF -
- Gloria Vinstedt Studenterna K20-39 år DNS -
Menn etappe 2 - 27 km
Plass Navn Klubb / bedrift / sted Klasse Tid Tid bak
1 John Henry Strupstad Ren-Eng IL M20-39 år 1:44:59.4 -
2 Håvard Austevoll Kalandseid IL M16-19 år 1:47:10.7 +2:11.3
3 Anders Staude Gular M20-39 år 1:51:48.1 +6:48.7
4 Åke Fagereng University of Cape Town AC M20-39 år 1:53:44.4 +8:45.0
5 Svein Vestøl Gjerstad IL M40-44 år 1:54:04.9 +9:05.5
6 Peter Tubaas Stord IL M40-44 år 1:54:53.5 +9:54.1
7 Runar Gilberg SK Vidar M45-49 år 1:57:29.8 +12:30.4
8 Gerard Cornelissen SK Vidar M40-44 år 1:58:45.0 +13:45.6
9 Erik Andersen Østmarka IL Tri M20-39 år 1:59:45.0 +14:45.6
10 Øyvind Loftås Bergen M20-39 år 1:59:46.2 +14:46.8
11 Frode Johansen Bergen Løpeklubb M45-49 år 2:03:08.6 +18:09.2
12 Jan Helgesen M40-44 år 2:04:15.2 +19:15.8
13 Robert Næss Privat M50-54 år 2:09:17.6 +24:18.2
14 Bjørn Bryne Reemarka gard M45-49 år 2:13:06.1 +28:06.7
15 Dag Spilde OSI/NVE M45-49 år 2:13:30.5 +28:31.1
16 Kim Maarud Høistad Østmarka IL Tri M40-44 år 2:13:36.6 +28:37.2
17 Håkon Ramberg Tur-Retur M40-44 år 2:13:46.3 +28:46.9
18 Eirik Ottesen SK Vidar M40-44 år 2:13:53.6 +28:54.2
19 Fredrik Taule Mathopen Tur & Tindelag M20-39 år 2:14:09.2 +29:09.8
20 Stein Kjetil Hefte Opptur motbakkeklubb M55-59 år 2:15:23.4 +30:24.0
21 Klas Færøvik Opptur motbakkeklubb M40-44 år 2:15:24.2 +30:24.8
22 Andreas Hagli Oslofjord Triatlon M20-39 år 2:18:43.0 +33:43.6
23 Andrew Tillery SK Vidar/Manchester avd. M45-49 år 2:20:18.7 +35:19.3
24 Ola Terje Hådem Leira I-lag M50-54 år 2:20:32.9 +35:33.5
25 Stian Løkken Mossjonistene M20-39 år 2:20:43.3 +35:43.9
26 Gustav Sjöholm Business Sweden M20-39 år 2:21:33.8 +36:34.4
27 Per Richard Iversen OSI Friidrett M20-39 år 2:26:47.7 +41:48.3
28 Rudolf Roovers Aurdal I.F M60-64 år 2:27:02.8 +42:03.4
29 Arne Gilberg SK Vidar M50-54 år 2:27:17.1 +42:17.7
30 Yngve Myhre Uskedal IL M20-39 år 2:28:39.0 +43:39.6
31 Kjetil Moen Kongsberg M20-39 år 2:33:15.4 +48:16.0
32 Ola Lombnæs FIK Ren-Eng M55-59 år 2:34:18.8 +49:19.4
33 Eirik Ødegård GAME M20-39 år 2:35:00.4 +50:01.0
34 Gunnar Vaage Trio M55-59 år 2:35:53.4 +50:54.0
35 Stian Heimsvik Krokstadelva M20-39 år 2:39:19.8 +54:20.4
36 Pål Hjertholm RM Team M45-49 år 2:40:10.2 +55:10.8
37 Roy Gjevre Leira I-lag M50-54 år 2:40:16.7 +55:17.3
38 John Olaf Iversen OSI M20-39 år 2:42:30.5 +57:31.1
39 Roald Lilletvedt HiST BiL M50-54 år 2:42:53.2 +57:53.8

Klassevise resultater


RESULTATER 2013


Menn 1. etappe, 54 km
1John Henry StrupstadRen-Eng M 23 - 34 år3:55:38.0
2Erik BergersenLøplabbet M 40 - 44 år4:12:52.7
3Ole Kristian HeggheimKIF Friidrett M 40 - 44 år4:21:55.3
4Anders StaudeGular / Brady Energy M 23 - 34 år4:23:47.6
5Håvard AustevollKalandseid IL M 16 - 22 år4:28:08.2
6Henning PedersenMoss Skiklubb / EUS M 40 - 44 år4:30:34.0
7Matthew LynasVaregg IL M 45 - 49 år4:37:14.1
8Johan NordbyErnst & Young BIL M 23 - 34 år4:40:42.7
9Tero Markus PäivärinneSK Vidar M 35 - 39 år4:41:55.7
10Bjørn Tore Kronen TarangerBFG Bergen M 23 -34 år4:47:03.8
11Jan HelgesenOslo M 35 - 39 år4:55:29.7
12Frode JohansenBFG Bergen M 40 - 44 år4:59:06.5
13Gunnar Skandsen M 55 - 59 år5:07:44.5
14Luca RoncoroniCivello M 40 - 44 år5:10:10.6
15Stein Kjetil HefteM 50 - 54 år5:13:03.0
16Peter TubaasABB M 40 - 44 år5:17:57.0
17Terje FredriksenKif M 40 - 44 år5:19:46.6
18sverre mohagenSandnes IL M 55 - 59 år5:20:18.9
19Bjørn JohannessenHalden IL M 40 - 44 år5:22:23.1
20Anders DaltveitBFG Bergen M 23 - 34 år5:23:34.8
21Espen RingomSK Vidar M 35 - 39 år5:30:07.7
22Andrew TillerySK Vidar M 45 - 49 år5:31:04.7
23Anders StrömvallRomerike Ultraløperklubb M 45 - 49 år5:32:20.6
24Cato RachlewTeam C-010 M 40 - 44 år5:33:19.8
25
Vegar Solnørdal M 23 - 34 år5:33:51.3
26Svein VestølGjerstad IL M 35 - 39 år5:35:11.5
27Dag Olav NoremFINN.no M 35 - 39 år5:36:30.3
28John Olaf IversenOSI M 35 - 39 år5:41:09.7
29Christen SkjervenBergen Triathlonklubb M 40 - 44 år5:42:00.4
30Kim Olsen M 35 - 39 år5:42:36.1
31Jan Erlend InnselsetSirkus Fjelluft M 35 - 39 år5:46:19.7
32Hans Petter ØkernTeam Ull M 40 - 44 år5:47:58.2
33Jan kristian Bråten-ObelIron Maiden Running Team M 40 - 44 år5:54:18.3
34Magne EspelidMjøsdalen IL M 45 - 49 år5:54:34.7
35Arne GilbergVidar M 50 - 54 år5:56:51.7
36Kaare Øystein TrædalMaking Waves M 40 - 44 år5:57:06.2
37Tore GranliStatnett BIL M 45 - 49 år6:00:12.3
38Tommy Prøitz M 35 - 39 år6:03:17.4
39Gunnar VaageTrio M 55 - 59 år6:05:03.4
40Helge ReinholtTreungen IL M 45 - 49 år6:16:19.1
41reidar matreConoccoPhillips M 55 - 59 år6:18:14.6
42Tommy StøaIron Maiden Running Team M 40 - 44 år6:21:01.6
43Samuel TrevenaVegan Runners Stavanger M 23 - 34 år6:21:05.9
44Lothar MühleisenRM Idrettslag M 45 - 49 år6:21:46.9
45Pål HjertholmRM Team M 45 - 49 år6:23:51.9
46Johnny RindahlTeam Ull M 50 - 54 år6:31:24.9
47Christian Iversen StyveSportsnett.no M 23 - 34 år6:35:44.5
48Tormod HelgesenTeam Ull M 40 - 44 år6:44:39.4
49Anders TøsseNorodd M 50 - 54 år6:49:41.1
50Morten OlsenRomerike Ultraløperklubb M 45 - 49 år6:57:23.7
51Stian Heimsvik M 23 - 34 år6:57:48.3
52Tom LarsenRomerike Ultraløperklubb M 45 - 49 år7:07:19.0
53Henk HarenbergNederland M 50 - 54 år7:23:30.1
54Mons Øyvind TingelstadTynset if M 55 - 59 år7:24:55.2
55Leif Riis StrømHoleværingen M 55 - 59 år7:37:27.3
56Espen HagenFlytoget AS M 40 - 44 år7:40:32.4
57Kenneth Dagfinrud M 23 - 34 år7:41:45.9
58Børge ErdalEUS M 45 - 49 år7:59:35.0
59Andreas Landsnes M 55 - 59 år8:14:29.9
60Vidar NøklebyTeam Ull M 55 - 59 år9:36:14.0
61Gisle SellevoldIF KLYPETUSSEN M 60 - 64 år10:31:37.0
-Arve LidSirkus Fjelluft M 40 - 44 årDNF
Kvinner 1. etappe, 54 km
1
Gloria VinstedtFK Studenterna K 23 - 34 år4:40:53.7
2Kjersti Lerkerød K 23 - 34 år4:52:49.0
3Marit KarlsenStayer.com K 45 - 49 år5:09:32.8
4Mari Nustad MaulandVegan Runners K 35 - 39 år5:24:51.0
5Christina Tønnesen K 23 - 34 år5:55:40.7
6Marianne FøllingRomerike Ultraløperklubb K 50 - 54 år5:58:18.5
7Sara MaulandVegan Runners Stavanger K 35 - 39 år6:02:05.9
8Janicke EkelbergSkiLøperne K 40 - 44 år6:05:02.8
9Hilde JohansenRomerike Ultraløperklubb K 40 - 44 år6:08:51.6
10Camilla GrindheimBFG Bergen K 23 - 34 år6:16:56.3
11Ruth Crewe K 23 - 34 år6:20:58.9
12Mette SynnerströmSkiLøperne K 40 - 44 år6:24:03.2
13Frøydis JarenSK Rye K 50 - 54 år6:25:51.7
14Turid Sylte K 35 - 39 år6:30:47.2
15Marie NøklingMattilsynet Rogaland BIL K 45 - 49 år7:12:56.4
16Audestad RagnhildRomerike Ultraløperklubb K 45 - 49 år7:21:15.9
17Sigrid Oldervoll K 23 - 34 år7:29:47.9
18Marit K. Berg BjerknesRomerike Ultraløperklubb K 50 - 54 år7:48:58.1
19Turid LidØIL K 70 - 74 år8:24:26.5
20Oline YksnøyRustad Il K 70 - 74 år9:14:42.3
21Lukris Eikum GrønntunSpiridon LLL K 75 år og eldre9:19:11.5
22Signy Henden RustlieLørenskog FIL K 75 år og eldre9:25:40.5
23Wendy LynasVaregg IL K 60 - 64 år10:02:02.0
24Lisoneide MartinussenHydro BIL K 45 - 49 år10:31:33.0
-Sharon BroadwellSK Vidar K 50 - 54 årDNF

Menn 2. etappe, 27 km
1John Henry Strupstad Ren-Eng M 23 - 34 år1:37:45.2
2Erik Bergersen Løplabbet M 40 - 44 år1:43:51.6
3Håvard Austevoll Kalandseid IL M 16 - 22 år1:44:44.8
4Ole Kristian Heggheim KIF Friidrett M 40 - 44 år1:45:26.2
5Anders Staude Gular / Brady Energy M 23 - 34 år1:46:08.9
6Matthew Lynas Varegg IL M 45 - 49 år1:46:25.4
7Bjørn Tore Kronen Taranger BFG Bergen M 23 - 34 år1:48:43.6
8Johan Nordby Ernst & Young BIL M 23 - 34 år1:49:28.8
9Terje Fredriksen Kif M 40 - 44 år1:50:47.3
10Bjørn Johannessen Halden IL M 40 - 44 år1:52:09.9
11Henning Pedersen Moss Skiklubb / EUS M 40 - 44 år1:53:57.2
12Luca Roncoroni Civello M 40 - 44 år1:55:15.4
13Espen Ringom SK Vidar M 35 - 39 år1:55:32.9
14Gunnar Skandsen M 55 - 59 år1:56:10.0
15Peter Tubaas ABB M 40 - 44 år1:58:02.8
16Tero Markus Päivärinne SK Vidar M 35 - 39 år1:58:29.8
17Frode Johansen BFG Bergen M 40 - 44 år2:00:28.3
18Anders Daltveit BFG Bergen M 23 - 34 år2:01:27.3
19Svein Vestøl Gjerstad IL M 35 - 39 år2:02:06.3
20Stein Kjetil Hefte M 50 - 54 år2:03:46.4
21Jan Erlend Innselset Sirkus Fjelluft M 35 - 39 år2:04:15.3
22Christen Skjerven Bergen Triathlonklubb M 40 - 44 år2:05:17.9
24Kim Olsen M 35 - 39 år2:05:54.8
25Dag Olav Norem FINN.no M 35 - 39 år2:07:00.5
26Tore Granli Statnett BIL M 45 - 49 år2:07:30.5
27Andrew Tillery SK Vidar M 45 - 49 år2:08:17.0
28Hans Petter Økern Team Ull M 40 - 44 år2:11:36.4
29sverre mohagen Sandnes IL M 55 - 59 år2:12:03.2
30Magne Espelid Mjøsdalen IL M 45 - 49 år2:12:46.2
31Arne Gilberg Vidar M 50 - 54 år2:13:07.0
32Kaare Øystein Trædal Making Waves M 40 - 44 år2:13:48.3
33Cato Rachlew Team C-010 M 40 - 44 år2:14:43.9
34Jan Kristian Bråten-Obel Iron Maiden Running Team M 40 - 44 år2:14:50.9
35John Olaf Iversen OSI M 35 - 39 år2:15:08.1
36Vegar Solnørdal M 23 - 34 år2:16:10.6
37Tommy Prøitz M 35 - 39 år2:17:46.6
38Johnny Rindahl Team Ull M 50 - 54 år2:27:54.3
39Reidar Matre ConoccoPhillips M 55 - 59 år2:30:13.0
40Anders Tøsse Norodd M 50 - 54 år2:30:32.0
41Samuel Trevena Vegan Runners Stavanger M 23 - 34 år2:30:40.4
42Stian Heimsvik M 23 - 34 år2:32:47.3
43Lothar Mühleisen RM Idrettslag M 45 - 49 år2:36:24.3
44Pål Hjertholm RM Team M 45 - 49 år2:36:56.1
45Tormod Helgesen Team Ull M 40 - 44 år2:42:23.2
46Henk Harenberg Nederland M 50 - 54 år2:42:34.1
47Christian Iversen Styve Sportsnett.no M 23 - 34 år2:47:02.7
48Gunnar Vaage Trio M 55 - 59 år2:49:53.9
49Helge Reinholt Romerike Ultraløperklubb M 45 - 49 år2:51:02.4
50Tommy Støa Iron Maiden Running Team M 40 - 44 år2:52:23.4
51Mons Øyvind Tingelstad Tynset if M 55 - 59 år2:53:47.9
52Tom Larsen Romerike Ultraløperklubb M 45 - 49 år2:55:26.5
53Leif Riis Strøm Holeværingen M 55 - 59 år2:58:02.8
54Espen Hagen Flytoget AS M 40 - 44 år3:05:46.5
55Børge Erdal EUS M 45 - 49 år3:06:48.6
56Kenneth Dagfinrud M 23 - 34 år3:29:23.7

Kvinner 2. etappe, 27 km
1Kjersti Lerkerød K 23 - 34 år1:59:46.0
2Gloria Vinstedt FK Studenterna K 23 - 34 år2:02:01.8
3Marit Karlsen Stayer.com K 45 - 49 år2:03:16.9
4Mari Nustad Mauland Vegan Runners K 35 - 39 år2:08:06.9
5Janicke Ekelberg SkiLøperne K 40 - 44 år2:17:17.2
6Marianne Følling Romerike Ultraløperklubb K 50 - 54 år2:18:01.6
7Hilde Johansen Romerike Ultraløperklubb K 40 - 44 år2:20:39.3
8Christina Tønnesen K 23 - 34 år2:28:52.0
9Frøydis Jaren SK Rye K 50 - 54 år2:32:50.2
10Sara Mauland Vegan Runners Stavanger K 35 - 39 år2:34:28.9
11Mette Synnerström SkiLøperne K 40 - 44 år2:35:09.8
12Turid Sylte K 35 - 39 år2:39:41.6
13Marie Nøkling Mattilsynet Rogaland BIL K 45 - 49 år2:43:49.3
14Marit K. Berg Bjerknes Romerike Ultraløperklubb K 50 - 54 år2:46:24.9
15Audestad Ragnhild Romerike Ultraløperklubb K 45 - 49 år2:46:46.1
16Camilla Grindheim BFG Bergen K 23 - 34 år2:49:54.1
17Ruth Crewe K 23 - 34 år2:51:34.0
18Oline Yksnøy Rustad Il K 70 - 74 år3:11:23.5
19Signy Henden Rustlie Lørenskog FIL K 75 år og eldre3:34:18.5
20Turid Lid ØIL K 70 - 74 år3:39:48.3
21Lukris Eikum Grønntun Spiridon LLL K 75 år og eldre3:39:59.3
22Sigrid Oldervoll K 23 - 34 år4:04:24.7
23Wendy Lynas Varegg IL K 60 - 64 år4:29:06.3
24Lisoneide Martinussen Hydro BIL K 45 - 49 år4:41:33.3

Sammenlagt menn, 81 km
NavnKlubb/bedrift/sted1. etappe2. etappeTotaltid
1John Henry StrupstadRen-Eng3:55:38.01:37:45.25:33:23.2
2Erik BergersenLøplabbet4:12:52.71:43:51.65:56:44.3
3Ole Kristian HeggheimKIF Friidrett4:21:55.31:45:26.26:07:21.5
4Anders StaudeGular / Brady Energy4:23:47.61:46:08.96:09:56.5
5Håvard AustevollKalandseid IL4:28:08.21:44:44.86:12:53.0
6Matthew LynasVaregg IL4:37:14.11:46:25.46:23:39.5
7Henning PedersenMoss Skiklubb / EUS4:30:34.01:53:57.26:24:31.2
8Johan NordbyErnst & Young BIL4:40:42.71:49:28.86:30:11.5
9Bjørn Tore Kronen TarangerBFG Bergen4:47:03.81:48:43.66:35:47.4
10Tero Markus PäivärinneSK Vidar4:41:55.71:58:29.86:40:25.5
11Frode JohansenBFG Bergen4:59:06.52:00:28.36:59:34.8
12Gunnar Skandsen5:07:44.51:56:10.07:03:54.5
13Luca RoncoroniCivello5:10:10.61:55:15.47:05:26.0
14Terje FredriksenKif5:19:46.61:50:47.37:10:33.9
15Bjørn JohannessenHalden IL5:22:23.11:52:09.97:14:33.0
16Peter TubaasABB5:17:57.01:58:02.87:15:59.8
17Stein Kjetil Hefte5:13:03.02:03:46.47:16:49.4
18Anders DaltveitBFG Bergen5:23:34.82:01:27.37:25:02.1
19Espen RingomSK Vidar5:30:07.71:55:32.97:25:40.6
20sverre mohagenSandnes IL5:20:18.92:12:03.27:32:22.1
21Svein VestølGjerstad IL5:35:11.52:02:06.37:37:17.8
22Andrew TillerySK Vidar5:31:04.72:08:17.07:39:21.7
23Dag Olav NoremFINN.no5:36:30.32:07:00.57:43:30.8
24Christen SkjervenBergen Triathlonklubb5:42:00.42:05:17.97:47:18.3
25Cato RachlewTeam C-0105:33:19.82:14:43.97:48:03.7
26Kim Olsen5:42:36.12:05:54.87:48:30.9
27Vegar Solnørdal5:33:51.32:16:10.67:50:01.9
28Jan Erlend InnselsetSirkus Fjelluft5:46:19.72:04:15.37:50:35.0
29John Olaf IversenOSI5:41:09.72:15:08.17:56:17.8
30Hans Petter ØkernTeam Ull5:47:58.22:11:36.47:59:34.6
31Magne EspelidMjøsdalen IL5:54:34.72:12:46.28:07:20.9
32Tore GranliStatnett BIL6:00:12.32:07:30.58:07:42.8
33Jan kristian Bråten-ObelIron Maiden Running Team5:54:18.32:14:50.98:09:09.2
34Arne GilbergVidar5:56:51.72:13:07.08:09:58.7
35Kaare Øystein TrædalMaking Waves5:57:06.22:13:48.38:10:54.5
36Tommy Prøitz6:03:17.42:17:46.68:21:04.0
37reidar matreConoccoPhillips6:18:14.62:30:13.08:48:27.6
38Samuel TrevenaVegan Runners Stavanger6:21:05.92:30:40.48:51:46.3
39Gunnar VaageTrio6:05:03.42:49:53.98:54:57.3
40Lothar MühleisenRM Idrettslag6:21:46.92:36:24.38:58:11.2
41Johnny RindahlTeam Ull6:31:24.92:27:54.38:59:19.2
42Pål HjertholmRM Team6:23:51.92:36:56.19:00:48.0
43Svend Otto SundbyIron Maiden Running Team5:34:42.23:26:34.09:01:16.2
44Helge ReinholtRomerike Ultraløperklubb6:16:19.12:51:02.49:07:21.5
45Tommy StøaIron Maiden Running Team6:21:01.62:52:23.49:13:25.0
46Anders TøsseNorodd6:49:41.12:30:32.09:20:13.1
47Christian Iversen StyveSportsnett.no6:35:44.52:47:02.79:22:47.2
48Tormod HelgesenTeam Ull6:44:39.42:42:23.29:27:02.6
49Stian Heimsvik6:57:48.32:32:47.39:30:35.6
50Tom LarsenRomerike Ultraløperklubb7:07:19.02:55:26.510:02:45.5
51Henk HarenbergNederland7:23:30.12:42:34.110:06:04.2
52Mons Øyvind TingelstadTynset if7:24:55.22:53:47.910:18:43.1
53Leif Riis StrømHoleværingen7:37:27.32:58:02.810:35:30.1
54Espen HagenFlytoget AS7:40:32.43:05:46.510:46:18.9
50Børge ErdalEUS7:59:35.03:06:48.611:06:23.6
55Kenneth Dagfinrud7:41:45.93:29:23.711:11:09.6
-Jan HelgesenOslo4:55:29.7DNSDNF
-Anders StrömvallRomerike Ultraløperklubb5:32:20.6DNSDNF
-Morten OlsenRomerike Ultraløperklubb6:57:23.7DNSDNF
-Andreas Landsnes8:14:29.9DNSDNF
-Vidar NøklebyTeam Ull9:36:14.0DNSDNF
-Gisle SellevoldIF KLYPETUSSEN10:31:37.0DNSDNF
-Arve LidSirkus FjelluftDNFDNSDNF
Menn, 81 km på én dag
1Svend Otto SundbyIron Maiden Running Team9.01:16

Sammenlagt kvinner, 81 km
NavnKlubb/bedrift/sted1. etappe2. etappeTotaltid
1Gloria VinstedtFK Studenterna4:40:53.72:02:01.86:42:55.5
2Kjersti Lerkerød4:52:49.01:59:46.06:52:35.0
3Marit KarlsenStayer.com5:09:32.82:03:16.97:12:49.7
4Mari Nustad MaulandVegan Runners5:24:51.02:08:06.97:32:57.9
5Marianne FøllingRomerike Ultraløperklubb5:58:18.52:18:01.68:16:20.1
6Janicke EkelbergSkiLøperne6:05:02.82:17:17.28:22:20.0
7Christina Tønnesen5:55:40.72:28:52.08:24:32.7
8Hilde JohansenRomerike Ultraløperklubb6:08:51.62:20:39.38:29:30.9
9Sara MaulandVegan Runners Stavanger6:02:05.92:34:28.98:36:34.8
10Frøydis JarenSK Rye6:25:51.72:32:50.28:58:41.9
11Mette SynnerströmSkiLøperne6:24:03.22:35:09.88:59:13.0
12Camilla GrindheimBFG Bergen6:16:56.32:49:54.19:06:50.4
13Turid Sylte6:30:47.22:39:41.69:10:28.8
14Ruth Crewe6:20:58.92:51:34.09:12:32.9
15Marie NøklingMattilsynet Rogaland BIL7:12:56.42:43:49.39:56:45.7
16Audestad RagnhildRomerike Ultraløperklubb7:21:15.92:46:46.110:08:02.0
17Marit K. Berg BjerknesRomerike Ultraløperklubb7:48:58.12:46:24.910:35:23.0
18Sigrid Oldervoll7:29:47.94:04:24.711:34:12.6
19Turid LidØIL8:24:26.53:39:48.312:04:14.8
20Oline YksnøyRustad Il9:14:42.33:11:23.512:26:05.8
21Lukris Eikum GrønntunSpiridon LLL9:19:11.53:39:59.312:59:10.8
22Signy Henden RustlieLørenskog FIL9:25:40.53:34:18.512:59:59.0
23Wendy LynasVaregg IL10:02:02.04:29:06.314:31:08.3
24Lisoneide MartinussenHydro BIL10:31:33.04:41:33.315:13:06.3
-Sharon BroadwellSK VidarDNFDNSDNF

Klassevise resultater 2013

Resultater og reportasjer fra Rallarvegsløpet 2013

Resultater og reportasjer fra Rallarvegsløpet 2012

Resultater og reportasjer fra Rallarvegsløpet 2011

Resultater og reportasjer fra Rallarvegsløpet 2010

Resultater og reportasjer fra Rallarvegsløpet 2009

Resultater og reportasjer fra Rallarvegsløpet 2008

Resultater og reportasjer fra Rallarvegsløpet 2007

Resultater og reportasje fra Rallarvegsløpet 2006

Resultater og reportasje fra Rallarvegsløpet 2005

Resultater og reportasje fra Rallarvegsløpet 2004

Resultater og reportasje fra Rallarvegsløpet 2003

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar